Orientační nabídka

International

 

Město Bruntál - oficiální web města  

...město mezi horami a vodou

 
 

V jiných sekcích


Cesta: Titulní stránka > Návštěvník

 

Městské informační centrum Bruntál

 
Logo MICMIC Bruntál - náměstí
nám. Míru 7
792 01 Bruntál

Česká republika  (CZ)

MIC náměstí

Logo MICMIC Bruntál - terminál
Nádražní 2020/39
792 01 Bruntál

Česká republika  (CZ)

MIC terminál

tel: (+420) 554 706 525
www: http://mic.mubruntal.cz
e-mail: mic@mubruntal.cz

tel: (+420) 702 187 701
www: http://mic.mubruntal.cz
e-mail: mic@mubruntal.cz

Provozní doba:

Po - Pá:  8.00 - 16.30 hod.
                (po celý rok) 
So, Ne:   9.00 - 16.00 hod. 
               (pouze v letní sezóně)

Provozní doba:

Po - St:  8.00 - 12:00 hod.
             13:00 - 16.30 hod.
Čt:          8.00 - 12:00 hod.
             13:00 - 16.00 hod. 
Pá:          8.00 - 12:00 hod.
             13:00 - 16.30 hod.           
               


Aktuality

KRAJ MÉHO SRDCE 2016

Kam po Česku logo Redakce KAM po Česku a veletržní společnost INCHEBA EXPO Praha připravily pod záštitou Asociace krajů ČR v pořadí již V. ročník oblíbené internetové ankety Kraj mého srdce. Cílem ankety je zmapovat názory lidí, jak vnímají konkrétní kraj z pohledu cestovního ruchu. Jaký kraj si návštěvníci vybaví, když se řekne například pěší turistika. Návštěvník zapátrá ve vzpomínkách na své zážitky z putování po ČR a poté je zohlední v anketě.
Hlasovat v anketě můžete zde.

Bonus za zakoupení rodinného vstupného na wellness centrum

Oplatky Od čtvrtka 20. 10. 2016 máte na wellness centru možnost získat krabičku lázeňských oplatků za zakoupení rodinného vstupného. Navíc se právě ve Vaší krabičce může ukrývat některá z výher např. pobyt v Jeseníkách, vstupenka na naše wellnesss centrum, skipasy a vstupenky na bobovou dráhu Ski Arena Vrbno pod Pradědem, projížďka parním vláčkem po úzkokolejce na Osoblažsku nebo návštěva Pradědovy galerie v Jiříkově a jiné. Bonus platí do vyčerpání zásob.

Znovuotevření Městské expozice

Informace Městská expozice v budově bývalé radnice na náměstí Míru 1 bude znovu otevřena od středy 20. ledna 2016.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.Nové informační tiskoviny pro návštěvníky MIC Bruntál

Nové letáčky Město Bruntál vytvořilo v rámci projektu „Město Bruntál – poznávejte s námi“ dva nové informační letáčky. První se zaměřuje na historii bruntálských škol, druhý na zajímavé bruntálské vily. Letáčky jsou zdarma k dostání na pobočkách Městského informačního centra Bruntál.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.


Město Bruntál – poznávejte s námi

MIC Bruntál Městu Bruntál se opětovně podařilo získat dotaci z Moravskoslezského kraje určenou na podporu Městského informačního centra. Projekt nese název Město Bruntál – poznávejte s námi a je zaměřen na zlepšení služeb a informací pro návštěvníky tuzemské i zahraniční.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Další certifikát potvrdil zvyšující se kvalitu Městského informačního centra

CertifikátCertifikát Českého systému kvality služeb získalo Městské informační centrum Bruntál během letošního léta. Předání samotného certifikátu předcházela dlouhá fáze příprav.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Prohlédněte si Bruntál díky virtuálním prohlídkám

MapaVirtuální prohlídky jsou moderním způsobem, jak ukázat návštěvníkům krásy našeho města. V rámci projektu „Navštivte Bruntál“ bylo vytvořeno celkem 35 prohlídek, které si můžete prohlédnout na webových stánkách http://mic.mubruntal.cz.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Zažij Bruntální město – nová aplikace nejen pro návštěvníky města

GeoFun BruntálMěsto Bruntál připravilo nejen pro své návštěvníky bezplatnou mobilní geolokační aplikaci pro chytré telefony. Aplikace je v česko-polské jazykové mutaci a obsahuje 5+1 zábavných her seznamujících s Bruntálem a jeho okolím. Byla vytvořena v rámci projektu Navštivte Bruntál, reg. č. CZ.3.22/3.3.07/14.04455, který je spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Nové informační letáčky pro návštěvníky města

LetáčkyMěsto Bruntál připravilo v rámci projektu „Navštivte Bruntál“ pro své návštěvníky a obyvatele tři nové informační letáčky – Sport a volný čas, Toulky kolem Bruntálu a TOP akce.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Nový průvodce městem Bruntálem

Mapa Průvodce městem BruntálemMěstské informační centrum Bruntál připravilo pro své návštěvníky nový tiskový materiál ve formě průvodce městem. Má podobu mapy, na které je vyznačeno 21 zajímavých bruntálských památek. Součástí zadní strany mapy je jejich popis a stručná historie města. Nechybí ani kontakty na MIC Bruntál.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Úspěšný rok bruntálského infocentra

Certifikát - třída BBruntálské Městské informační centrum (MIC) má za sebou úspěšný rok. Dvěma zkouškami prošlo na výbornou a k tomu se stalo držitelem certifikátů stvrzujících stále větší rozsah a zkvalitňování nabízených služeb.

Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Novinky pro návštěvníky MIC Bruntál

MIC BruntálKvalitní informační služby MIC Bruntál pro všechny je název právě probíhajícího projektu podporovaného z dotačního programu Moravskoslezského kraje. Cílem projektu je zajištění pokračování nastaveného standardu služeb MIC v Bruntále a jejich další zkvalitnění.

V rámci projektu byl proškolen pracovník informačního centra v oblasti komunikace s veřejností. V letní turistické sezóně napomohli plynulému provozu MIC tři externí pracovníci. Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Bruntálské MIC získalo certifikát "Cyklisté vítáni"

Certifikát Cyklisté vítániMěstské informační centrum v Bruntále tak nabízí nové služby cyklistům.

Poskytujeme:
• bezplatnou zastřešenou úschovnu kol a zavazadel (v prostorách Městské policie)
• zapůjčení základního nářadí pro jednoduché opravy kol
• prodej map s vyznačenými cyklotrasami
• informace o zajímavých místech v okolí, tipy na výlety
• kontakty na půjčovny a prodejny kol
• přistup na internet
• návštěvní knihu

 Více o projektu se dozvíte zde.

Nové a užitečné materiály naleznete v bruntálském MIC

LetákMěstské informační centrum v Bruntále nabízí návštěvníkům nové materiály o tom, jak bezpečně jezdit na kole. Tyto letáky pak doplňuje nový sortiment zajímavých a užitečných cyklomap. Máte-li o takové materiály zájem, neváhejte nás navštívit v Městském informačním centru na náměstí Míru 7 v Bruntále. Ukázky z materiálů naleznete zde.

 

Získejte značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje

Značka Regionální potraviny MSKJe tu již pátý ročník soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Hodnocení probíhá v 9 kategoriích: masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, mléčné výrobky ostatní, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky včetně cukrovinek, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě, ostatní výrobky... Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

 

Novinky pro městské infocentrum

MIC BruntálPosunout služby bruntálského turistického informačního centra zase o kus dál bylo cílem právě dokončeného projektu nazvaného "MIC Bruntál jako hlavní informační místo pro turisty". Bruntálské Městské informační centrum (MIC) díky němu nabízí zejména turistické veřejnosti několik novinek. Projekt spolufinancoval Moravskoslezský kraj v rámci programu „Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji pro rok 2013“Více se dočtete v tiskové zprávě zde.

Moravskoslezský kraj podpořil informovanost návštěvníků města Bruntálu

Moravskoslezský kraj podpořil informovanost návštěvníků města BruntáluV roce 2012 přijalo Město Bruntál dotaci Moravskoslezského kraje na projekt „Informační tabule města Bruntál a další vybavení informačního centra“, č. smlouvy 00957/2012/RRC, ve výši 88.160,-Kč, což je 76% celkových nákladů projektu. Tiskovou zprávu naleznete zde [PDF, 84 kB].


Vážení návštěvníci,

vítejte – alespoň virtuálně – v Bruntále, městě mezi horami a vodou. Tento slogan vystihuje polohu našeho města mezi Jeseníky, coby nejvyšším pohořím Moravy a Slezska, a jednou z největších tuzemských přehradních nádrží, Slezskou Hartou.

 

A není to jen výjimečná poloha, co dává městu punc jedinečnosti.

 

Bruntál je zároveň prokazatelně jedním z vůbec nejstarších měst v zemích Koruny české a má velmi bohatou historii, která se odráží na tváři města v podobě cenných pamětihodností, včetně zámku, exponátů muzejních expozic nebo samotného zrekonstruovaného náměstí s původními měšťanskými domy.

 

Město svého potenciálu využívá ve stále větší míře. Máme ambici stát se špičkově vybavenou základnou pro turisty, sportovce všeho druhu, příznivce letních, zimních i celoročních volnočasových aktivit, milovníky historie, romantiky, zkrátka pro jakékoliv návštěvníky z kteréhokoliv koutu republiky nebo zahraničí.

 

Vybudovali jsme wellness centrum, připravujeme realizaci integrovaného víceúčelového sportovního centra pro širokou veřejnost, zrekonstruovali jsme naše nejvýznamnější kulturní a společenské stánky, zrevitalizovali jsme městský park a uzpůsobili jej pro moderní formy aktivního i klidného odpočinku, hýčkáme si naši jedinečnou přírodní památku Uhlířský vrch se starobylou lipovou alejí a unikátní křížovou cestou.

 

Děláme toho samozřejmě mnohem více, abychom naplnili naši vizi města atraktivního a také konkurenceschopného, v zájmu dlouhodobě udržitelného zkvalitnění života obyvatel. Sázíme proto na vzdělání a umožňujeme občanům města i širokého okolí vybrat si z kvalitní nabídky základních a středních škol a také, přestože jsme město nevelké, získat vysokoškolské vzdělání formou kombinovaného studia přímo v Bruntále. Hledáme cesty, jak rozšířit nabídku uplatnění pro zdejší lidi, jak podporovat zejména malé a střední podnikatele, nabízíme investiční příležitosti.

 

Zkrátka chceme, aby zde bylo dobře místním i návštěvníkům. Pokud se mezi ně zařadíte, rádi vás přivítáme.

Navštivte historiskou expozici města Bruntálu

městská expozice

Činnost MIC Bruntál

Záběr činnosti ustaveného MIC vychází ze standardů turistických info středisek, tak jak je sestavila Asociace turistických informačních středisek Praha, ale také z podkladů České centrály cestovního ruchu a ze zkušeností řady fungujících středisek nejen na severní Moravě. Navíc materiál bere v úvahu místní potřeby, možnosti, ale i zkušenosti a zvláštnosti dnešní práce s veřejností ve městě, ale i aspekty a specifika cestovního ruchu v regionu Jeseníky.

 

Základní zaměření

Poskytování informací, služby standardního turistického info-centra, Komerční aktivity, prodej a předprodej, Databanky, rejstříky a registry informací, Ostatní služby a doplňkové aktivity MIC.

 

MIC bylo zpřístupněno veřejnosti v první polovině roku 2000, a to již při garantování základních služeb a činností standardního turistického info-centra. Cílem města však je rozšířit spektrum činností postupně v následujících oblastech a směrech : informační a kontaktní středisko Okresní hospodářské komory ČR, zatím jako stálé detašované pracoviště v našem městě (sídlem okresní hospodářské komory je město Krnov), regionální informační centrum se statutem Euro Info Centrum EU, doposud na severní Moravě v Novém Jičíně a v Ostravě, pracoviště města Bruntál specializované na marketingové a komerční služby spojené s dalším rozvojem turismu a cestovního ruchu (projekty, studie, prezentace na veletrzích, zahraniční kontakty, spolupráce s partnerskými městy, prodejní aktivity...).

 

Komerční aktivity

Prodej pohlednic, brožur, map, turistických průvodců, plánů měst okresu Bruntál, publikací, regionální literatury a regionálního tisku
Prodej samolepky "Prosím nevhazujte reklamní letáky"

 

SOUŘADNICE WGS-84
* Severní šířka: 49° 59´ 18.72¨
* Východní délka: 17° 27´ 56.70¨

 

NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 540.00 m

 

 

MSK logo

Tyto webové stránky jsou spolufinancovány z rozpočtu Moravskoslezského kraje
 
 

Vyhledávání


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Ostatní informace


Pomocná nabídka

Tuto stránku:


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Počet přístupů:

701965 (od 18. 1. 2010)
TOPlist

Za obsah odpovídá: MěÚ Bruntál